Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home3/noavar11/public_html/wp-content/plugins/add-search-to-menu/includes/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
مزایای کلی دستگاه گازپمپ – پاک انرژی
Loading…

 

مزایای کلی دستگاه گازپمپ


1.ایمنی دستگاه:

کنترل پانل طراحی شده و صفحه لمسی تعبیه شده برای دستگاه، ضمن نمایش و کنترل لحظه ای فشار و دما در نقاط حساس دستگاه، وظیفه پاسخگوئی خودکار به هریک از سیگنالهای دریافتی را بعهده دارد.

همچنین دستگاه گازپمپ مجهز به سنسورهای نشت گاز، اندازه گیری فشار و دما در نقاط مختلف می باشد که با توجه به طراحی انجام شده و نیز برنامه نویسی نرم افزاری دستگاه، هرگونه اشکالی را تشخیص داده و ضمن هشدار به کاربر، دستگاه بصورت کاملا خودکار تا زمان رفع اشکال از حالت سرویس دهی خارج می شود.

واکنش مناسب بای هریک از سیگنالهای دریافتی، در دو بخش مکانیکال و الکترونیکال در این دستگاه بصورت کاملاً خودکار انجام می گیرد.

 

2. ایمنی کاربر:

افزایش ایمنی کاربر، بدلیل وجود سطوح 3 گانه ایمنی اتوماتیک بصورت مکانیکی و الکترونیکی و نیز بدلیل وجود هشدار دهنده نشت گاز و عکس العمل دستگاه در مقابل هر یک از هشدارها

 

3. ایمنی محیط کار:

صنایع مختلف، از کپسول گاز مایع 11 کیلوئی یا کپسول گاز مایع 50 کیلوئی استفاده نموده و بطور همزمان بین یک کپسول گاز مایع تا 30 کپسول گاز مایع را بصورت ذخیره نگهداری میکنند.

این بدین معناست که در یک محیط کار، حداقل 22 کیلو گاز مایع و ذخیره شده که در برخی موارد ذخیره گاز مایع حتی از 300 کیلو نیز فراتر می رود که ناگفته پیداست هر یک عدد کپسول گاز مایع نه تنها خود میتواند منبع ایجاد خطر باشد، بلکه درصورت بروز خطر، می تواند همانند یک بمب عمل کرده و خسارات مالی و جانی فراوانی از خود به جای گذارد.

استفاده از دستگاه گازپمپ نیاز به ذخیره سازی گاز مایع را بطور کل از بین برده و به همین دلیل بطور خودکار باعث افزایش قابل توجه سطح ایمنی محیط کار می شود.

 

4. افزایش راندمان:

از آنجایی که گاز شهری بصورت فیلتر شده و با فشار و دبی کاملا ثابت و یکنواخت وارد مشعل می شود، لذا کیفیت عملیات حرارتی بویژه در عملیات برش فولاد یا جوشکاری در طلاسازی، کیفیت عملیات حرارتی انجام شده با دستگاه گازپمپ در مقایسه با گاز مایع بسیار بالاتر است.

 

5. کاهش هزینه ها:

اختلاف بسیار زیاد قیمت گاز شهری و گاز مایع و نیز عدم نیاز به حمل و نقل برای گاز شهری، باعث می شود تا قیمت تمام شده گاز شهری برای مصرف کننده آن در مقابل گاز مایع بسیار ناچیز باشد، این اختلاف قیمت دو نوع سوخت باعث میشود تا هزینه تمام شده انرژی در واحد کار برای مصرف کننده دستگاه گازپمپ به میزان تقریبی 50 % تا 80 % کمتر از مصرف کننده گاز مایع باشد.

 

6.کاهش میزان اکسیژن مصرفی:

همانگونه که میدانید گاز شهری یا گاز متان با فرمول CH4 بوده و گاز مایع  شامل پروپان و بوتان با فرمولهای C3H8 و C4H10 می باشد که در واکنش شیمیایی سوختن، نیاز گاز متان به اکسیژن بسیار کمتر از نیاز گازهای پروپان و بوتان به اکسیژن می باشد.

این اختلاف در فرمول شیمیایی باعث میشود مصرف اکسیژن در صنایعی که از دستگاه گازپمپ برای انجام عملیات حرارتی خود استفاده میکنند، حداقل 10 % و حداکثر 50 %  اکسیژن کمتر از صنایعی که از گاز مایع استفاده میکنند باشد.

 

7. نصب آسان:

اتصال سریع و آسان دستگاه به شبکه گاز شهری و بدون نیاز به تمهیدات خاص

 

8. استقلال عملکرد:

دستگاه گازپمپ بگونه ای طراحی شده که در هنگام کار، تاثیری بر روی شبکه گاز داخلی یا شبکه گاز شهری نخواهد داشت.

 

9. همزمانی مشعلها:

در برخی صنایع همچون برشکاری فولاد نیاز است تا بیش از یک مشعل بصورت همزمان مورد استفاده قرار گیرد که با توجه به تنوعی که در مدلهای مختلف دستگاه گازپمپ وجود دارد، این امر به سادگی امکان پذیر است و صنایع مختلف میتوانند با استفاده از یک دستگاه گازپمپ، چندین مشعل را بطور همزمان به یک دستگاه گازپمپ متصل کنند.

برای تصمیم گیری درست و بهره وری بیشتر، توصیه می شود تا با کارشناسان شرکت پاک انرژی کیهان تماس بگیرید.

 

10. پشتیبانی از انواع مشعل:

انجام عملیات حرارتی مختلف چون تابش کاری، برشکاری، جوشکاری، ذوب و … توسط مشعلهای متفاوتی صورت می گیرد که هریک از این مشعلها، برای داشتن بیشترین راندمان و بهترین عملکرد، نیازمند دبی و فشاری متفاوت میباشند.

بعبارت دیگر با توجه به نوع طراحی دستگاه گازپمپ، امکان پشتیبانی از انواع مشعلهای مورد نیاز صنعتگران وجود دارد.

 

سایر مزایا:

  • بدون نیاز به تعویض کپسول گاز
  • قابلیت اتصال به دستگاه برش هواگاز و برش CNC
  • قابلیت استقرار دستگاه خارج از کارگاه و انجام لوله کشی به تمام نقاط مورد نیاز در کارگاه
  • نمایش و کنترل فشار و دمای قسمتهای مورد نیاز بصورت لحظه ای
  • امکان سفارشی سازی دستگاه و ایجاد تنوع در ظرفیت و مدل با توجه به نیاز کاربر